Sponsorzy

Aktualności

PIŁKA NOŻNA: Wygrany sparing z AKS

• autor: selbi19, 2010-02-28 06:45
W pierwszym sparingu przed nadchodzącym sezonem nasz zespół pokonał rezerwy AKS-u Mikołów 7:2
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11 na boisku w Orzeszu - Zawiści, nasz rywal na codzień występuje w A-klasie Katowickiej. Od początku meczu uwidoczniła się przewaga naszego zespołu i pierwsza bramka pada po błędzie obrońcy, który podaje do swoje bramkarza i jest wolny pośredni, który szybko wykonuje Przybyła zagrywa do Płatka i w 3 minucie nasz zespół obejmuje prowadzenie. Po wznowieniu gry nasza obrona się pogubiła, a w szczególności Tabacki który wystawia piłkę napastnikowi i drużyna Aks strzela wyrównującego gola. Potem sytuacja został opanowana i kolejne bramki wisiały w powietrzu (strzał w poprzeczkę Zaczka, strzał Majowskiego z 16m obroniony przez bramkarza).  W 25 minucie idealnie ze środka pola podaje Guśtak, a w sytuacji sam na sam Zaczek strzela gola i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. W 26 minucie po ładnym podaniu Zaczka wynik podwyższa Przybyła. W 54 minucie kapitalnym strzałem z 20 metrów popisuje się Mateja i nie daje szans bramkarzowi i w tej chwili nasz zespół prowadzi 4:1. W 58 minucie piłkę wyprowadza Zaczek i niestety ją traci i Aks wyprowadza akcje którą zamienia na drugą bramkę. Potem na boisku istniej tylko drużyna Strażaka, gdzie sytuacje sam na sam marnują Bruj, Przybyła i Płatek. W 65 minucie akcja całego zespołu i drużyna Aks zostaje rozklepana i bramkę na 5:2 strzela Przybyła. W 70 minucie ładną akcje z lewej strony przeprowadza Majowski, który wrzuca piłke Brujowi a ten ładnie zamyka akcję i jest 6:2. W 75 minucie kolejna dobra akcja napastników tym razem podawał Płatek, a akcje wykończył Przybyła i spotkanie kończy się wygraną naszego zespołu 7:2. Trzeba być zadowolonym z wyniku i z gry naszych chłopaków, którzy po ciężkich treningach w lutym zagrali naprawdę dobry mecz. W spotkaniu wystąpiło pięciu nowych zawodników: Tomasz Bruj (wychowanek), Wojciech Urbanek (Piast Pawłów), Rafał Guśtak (Jastrząb Bielszowice), Adrian Przybyła (Górnik Katowice), Andrzej Mateja (Zródło Krośnica).

Strażak: Jarosław Malcherek,  Łukasz Król, Szymon Tabacki, Tomasz Bruj, Krystian Mamoń, Wojciech Urbanek, Andrzej Mateja, Piotr Zaczek, Mateusz Grochowski, Piotr Kryszałowicz, Dominik Majowski, Rafał Guśtak, Adrian Przybyła, Damian Płatek,

W dzisiejszym spotkaniu w naszym składzie zabrakło: Mirosław Kuraś, Szymon Majowski, Kamil Neznal,  Dariusz Matejczyk, Adam Paszek, Marcin Śleziona, Paweł Tomala

Od przyszłego tygodnia nasz zespół treningi rozpoczyna już na boisku i tam będą szlifować szybkośc i różnego rodzaju zagrania taktyczne, treningi będą się odbywać we wtorki i czwartki o 16.30 na boisku, a w sobotę mecze sparingowe