Sponsorzy

Aktualności

PIŁKA NOŻNA: Awans Strażaka do III rundy

• autor: selbi19, 2009-09-01 19:50
W II rundzie Pucharu Polski podokręgu Katowice drużyna Strażaka na własnym terenie pokonała IV-ligowca Grunwalda Ruda Śląska po rzutach karnych, po regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17, w naszej drużynie zabrakło Damiana Płatka. W składzie IV-ligowca zabrakło czterech zawodników z podstawowego składu: Henryk Janosz, Wojciech Simon, Mateusz Mamos, Michał Zuga. W 7 minucie spotkanie po strzale Wojciecha Sadloka z ok.20 metrów drużyna Grunwaldu wychodzi na prowadzenie. 32 minuta dośrodkowanie z lewej strony Adama Paszka, w polu karnym piłka dochodzi do Kurasia a ten świetnym strzałem doprowadza do remisu. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1. Pięc minut po przerwie Dariusz Kot mija jednego obrońce i strzela obok naszego bramkarza i goście ponownie prowadzą. W 54 minucie Malcherek broni doskonała sytuacje Sadloka. w 65 minucie po podaniu Neznala piłka dochodzi do Kurasia a ten strzałem po ziemii z ok.10 metrów pokonujemu ponownie bramkarza gości i mamy 2:2. 87 minuta doskonała sytuacja Strażaka Kuraś zamiast podawac do Paszka która by był sam na sam z bramkarzem, to strzela ale niecelnie. W doliczonym czasie gry Walda w dobrej sytuacja strzela nad bramką. Po regulaminowym czasie na boisko mamy remis 2:2. W dogrywce żadna z drużyn nie stworzyła sytuacji do zdobycia gola. I o tym która z drużyn awansuje do III rundy zadecydowały rzuty karne. W pierwszej kolejce Zaczek i Sadlok strzelają. Druga kolejka Tabacki i Rudyk strzelają. Trzecia kolejka  Paszek i Kot strzelają i mamy 3:3. W czwartej kolejce  Malcherek broni strzał Łęckiego, a Bolik broni strzał Waldy. W piątej kolejce do piłki z strony Grunwaldu pochodzi Grzesiak i strzela w słupek, ale sędzia nakazuje powtórzyc rzut karny, a w powtórce Grzesiak strzela obok bramki. Ze strony Strażaka w ostatniej kolejce do piłki podchodzi Kołcz i pewnie strzela bramkę i mamy ogromną sensacje Strażak wyeliminował z Pucharu Polski IV-ligowca Grunwald Ruda Śląska

STRAŻAK Mikołów - GRUNWALD Ruda Śląska  2:2 (1:1)

0:1 Wojciech Sadlok

1:1 Mirosław Kuraś

1:2 Dariusz Kot

2:2 Mirosław Kuraś