Sponsorzy

Aktualności

PIŁKA NOŻNA: Sparing z Piastem Pawłów

• autor: selbi19, 2009-02-14 15:54
W kolejnym sparingu nasza drużyna zmierzyła się z A-klasowym Piastem Pawłów. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej po golach Paszka i Armaty nasza drużyna wygrała 2:0.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14 na boisku w Pawłowie. Trenerzy przed meczem ustalili że męcz będzie trwał 2x35 minut, z powodu bardzo ekstremalnych warunków. Murawe boiska pokrywała około 20cm. warstwa śniegu. W pierwszych minutach mecz nie był zbyt ciekawy zawodnicy nie potrafili sobie poradzić z trudnymi warunkami. W 5 minucie Ryszard Kołcz z prawej strony zagrywa do Szymona Tabackiego, a temu piłka staje na śniegu i oddaje niecelny strzał. Po paru minutach pierwsza groźna sytuacja gospodarzy ale nasz bramkarz wybija piłkę na rzut rożny. Drużyna Strażaka przeważała groźne strzały na bramkę oddawali Rafał Paluch, Dominik Majowski, Mateusz Grochowski, ale w tych trudnych warunkach bardzo trudno było oddać celny strzał. Pierwsza połowa kończy sie bezbramkowym remisem, nasi zawodnicy w pierwszej połowie przeważali ale nie potrafili tego udokumentowac bramką. W przerwie doszło do dwóch zmian Marcin Armata zastąpił Pawła Tomale, a w miejsce Artura Kuzia wszedł Michał Krajewski. 38 minuta dobra okazja Marcina Armaty ale minimalnie chybił. Trzy minuty pózniej groźna akcja Piasta ale obok słupka. W 43 minucie spotkania po akcji rezerwowych Krajewski z prawej podaje do Armaty, a Marcin pewnym strzałem wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. W 48 minucie Adam Paszek znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem ale strzela prosto w bramkarza. Pare minut pózniej znowu doskonała okazja Paszka, ale pląta się na 6 metrze z piłką i obrońcy wybijają piłkę.W 60 minucie dochodzi do dwóch zmian Jarosława Malcherka na bramke zastepuję Łukasz Król, a za Szymona Majowskiego wchodzi Paweł Tomala który grał w pierwszej połowie.  W 65 minucie nasz drużyna prowadzi już 2:0 Armata z lewej zagrywa na srodek do Paszka, a on strzałem po ziemii pokonuje bramkarza gospodarzy. W ostatniej minucie spotkania drużyna Piasta wykonuje rzut rożny, jeden z zawodników oddaje strzał z główki i piłka trafia w słupek. Mecz kończy się zwycięstwem naszej drużyny. W tych trudnych warunkach nasza drużyna prezentowała się dużo lepiej od gospodarzy, w niektórych fragmentach gry mając miażdząca przewagę. Gdyby nasi zawodnicy wykorzystali więcej sytuacji zwycięstwo mogło byc dużo wyższe.

PIAST Pawłów  -  STRAŻAK  Mikołów  0-2(0-0)

0-1 Marcin Armata (43 min.)

0-2 Adam Paszek (65 min.)

STRAŻAK: Jarosław Malcherek (60 min. Łukasz Król), Szymon Majowski (60 min. Paweł Tomala), Dominik Majowski, Paweł Tomala (35 min. Marcin Armata), Krystian Mamoń, Rafał Paluch, Ryszard Kołcz, Mateusz Grochowski, Szymon Tabacki, Adam Paszek, Artur Kuzia (35 min. Michał Krajewski)