Sponsorzy

Aktualności

PIŁKA NOŻNA: Sparing z Orłem Mokre

• autor: selbi19, 2009-02-12 21:16
W drugim sparingu nasza drużyna zmierzyła się z Orłem Mokre występującej w I gr. okręgówki Katowickiej. Po pierwszej połowie nasza drużyna prowadziła 2:0, w przerwie i w drugiej połowie doszło do kilku zmian w naszej drużynie i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18 przy sztucznym oświetleniu na rezerwowym boisku w Mokrym. Mecz był toczony w trudnych warunkach przy kilkustopniowym mrozie i padającym śniegu, murawa boiska w pełni była pokryta śniegiem. W naszym zespole w składzie zabrakło dwóch podstawowych zawodników Kamila Neznala i Rafała Palucha. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny Strażaka, w trzeciej minucie Piotr Zaczek pociągnał z piłką prawą stroną boiska dośrodkował w pole karnym, a tam w doskonałej sytuacji znalazł się Damian Płatek i pewnie strzela bramke dająca prowadzenie Strażakowi. Damian jescze nie wiadomo czy będzie występował w tym sezonie w naszej drużynie, trwają negocjacje z klubem Zamkowiec Toszek. W 8 minucie spotkania po podaniu Płatka do piłki dochodzi Szymon Tabacki i znajduję się w dobrej sytuacji ale strzela prosto w bramkarza gospodarzy. Kolejne minuty to lekka przewaga drużyny Orła, ale nie potrafią stworzyć sobie dogodnej sytuacji na strzelenie bramki. W 41 minucie Szymon Tabacki przezuca piłke z lewej strony na prawą tam do niej dochodzi Piotr Zaczek i strzela w słupek, a tam znajduję się Adam Paszek i dobija strzał Zaczka i Strażak prowadzi 2:0. W porannych godzinach strzelec tego gola Adam Paszek został oficjalnie zawodnikiem Strażaka, w poprzednim sezonie występował w Wawlu II Wirek. Adam w sparingach prezentuję się dobrze, dwie bramki w sobotę w Przyszowicach i dziś jedna i napewno będzie wzmocnieniem w ataku. Pierwsza połowa kończy się dwubramkowym prowadzeniem naszej drużyny. W przerwie w naszej drużynie dochodzi do trzech zmian, na boisku wchodzą Kuzia, Grochowski, Śleziona a trener do szatni odsyła Kryszałowicza, Mamonia i Tomalę. Druga połowa zaczyna się od ataków gospodarzy, i w 53 minucie wpada bramka kontaktowa a zdobywa ją Mateusz Nadzieja. W 57 minucie mamy już remis dośrodkowanie z lewej strony do piłki dochodzi najmniejszy na boisku Adam Czarnecki i strzałem z główki pokonuje naszego bramkarza, ten zawodniki był najlepszym zawodnikiem gospodarzy i stwarzał dużo problemów naszym obrońcom. W kolejnych minutach gra się wyrównała. W 72 minucie w doskonałej sytuacji znajduję się ponownie Adam Czarnecki ale tym razem nasz bramkarz wychodzi z tego pojedynku zwycięsko i wybija piłkę na rzut rożny. W ostatnich piętnastu minutach nasza drużyna zaczyna coraz częsciej atakowac, Artur Kuzia oddaje dwa dobre strzały ale niestety minimalnie nad bramką. Na ostatnie dziesięc minut trener daje szanse naszemu drugiemu bramkarzowi i wpuszcza go na boisku. I nasz rezerwowy bramkarz zachowuje czyste konto i spotkanie kończy sie sprawiedliwym remisem 2:2. Trener w sparingach ma do dyspozycji duża grupę zawodników i będzię chciał sprawdzic każdego zawodnika, aby wybrać jedenastkę najlepsza na pierwszy mecz rundy wiosennej

ORZEŁ Mokre - STRAŻAK Mikołów  2-2(0-2)

0-1 Damian Płatek ( 3 min.)

0-2 Adam Paszek (41 min.)

1-2 Mateusz Nadzieja (53 min.)

2-2 Adam Czarnecki (57 min.)

STRAŻAK: Jarosław Malcherek (80 min. Łukasz Król), Krystian Mamoń (45 min. Mateusz Grochowski), Dominik Majowski (75 min. Mateusz Dudek), Szymon Majowski, Paweł Tomala (45 min. Artur Kuzia), Szymon Tabacki, Piotr Zaczek, Piotr Kryszałowicz (45 min. Marcin Śleziona) (65 min. Marcin Armata), Ryszard Kołcz, Damian Płatek, Adam Paszek (60 min. Marcin Walda)