Sponsorzy

Aktualności

Przegrana z liderem 0:2

• autor: selbi19, 2013-09-28 18:14

W IX Kolejce Ligi Okręgowej drużyna Strażaka na własnym terenie uległa liderowi z Bełku 0:2.

Drużyna Strażaka kontynuuje złą passe odnosząc czwartą porażkę podrząd ( trzy w lidze i jedna w pucharze) z bardzo złym stosunkiem bramkowym: 4 bramki strzelone - 16 bramek straconych. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się spokojnie obie drużyny rozpoznawały się nawzajem, pierwsza groźną sytuację mamy w 13 minucie zawodnik gości wybiją piłkę z autu, w polu karnym dochodzi do niej najwyższy na boisku Rafał Wybierek ale na posterunku jest bramkarza Strażaka Łukasz Glazder który przenosi futbolówkę nad poprzeczką. W 23 minucie pierwsza dobra akcja Strażaka ale strzał Adriana Kudełki z ok.30 metrów przelatuje nad poprzeczką. W 30 minucie Piotr Siwica w narożniku pola karnego uprzedza bramkarza gości, bramkarz gości próbował chwytać naszego zawodnika, gdyby ten się przewrócił może sędzia pokazał by na jedenasty metr, ale Piotrek dalej kontynuował swoją akcję i podaje do Michała Zięcika a ten oddaje strzał z 15 metrów ale jeden z obrońców gości wybił piłki z linii bramkowej i to było najdogodniejsza sytuacja Strażaka w całym meczu. 32 minuta kolejna udana interwencja naszego bramkarza broni nogą w sytuacji sam na sami. I to by było na tyle w tej troszkę nudnej pierwszej połowy która kończy się bezbramkowym remisem. W 53 minucie zamieszanie w polu karnym Strażaka, ale Glazder ponownie wygrywa pojedynek z zawodnikami gości. W 73 minucie Albert Bujny oddaje strzał z 30 metrów bramkarz gości końcami palców wybija piłkę na rzut rożny. 77 minuta drużyna Bełku wychodzi na prowadzenie po bardzo dobrym uderzeniu z rzutu wolnego Grzegorza Jasiczka z 25 metrów, piłka przelatuje obok murka i po rękach Glazdera wpada do bramki. W 88 minucie mamy kontrę gości i wychodzą we dwóch na sam na sam z naszym bramkarzem i podwyższają prowadzenie na 2:0. I spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem lidera tabeli 2:0. Teraz nasz zespół czekają mecze z drużynami które są w naszym zasięgu ( Ogrodnik Tychy, Naprzód Rydułtowy) i jeśli nasz zespół nie chce się znaleźć zbyt szybko w strefie spadkowej musi zacząć zdobywać punkty, i niema co ubolewać nad porażkami z Rowem, Lędzianami i Bełkiem bo to są drużyny które zajmują trzy pierwsze miejsce, a nasz zespół miał na celu walkę o utrzymanie a nie o awans więc takie porażki były wliczone w dorobek punktowy naszego zespołu.