Sponsorzy

Aktualności

Porażka 2:5

• autor: selbi19, 2013-09-14 21:10

W dzisiejszym meczu nasz zespół na własnym terenie przegrał z niepokonanym w tym sezonie Energetykiem ROW II Rybnik 2:5.

Przed dzisiejszym spotkaniem obie drużyny znajdowały się w czołówce tabeli, drużyna rezerw Row-u z bilansem (2 zwycięstwa - 4 remisy - 0 porażek) zajmowała szóste miejsce, a zespół Strażaka z bilansem ( 3 zwycięstwa - 2 remisy - 1 porażka) znajdował się na piątym miejscu. Drużyna Energetyka ROW II Rybnik w każdym meczu tego sezonu była bardzo silnie wspierana przez zawodników z pierwszoligowej kadry, również dzisiaj na nasz obiekt stawiło się ich aż ośmiu: Łukasz Bałuszyński, Tomasz Kasprzyk, Marek Gładkowski, Sebastian Musiolik, Michał Stroka, Marcin Grabowski, Damian Gorzawski, Marcin Musioł. Już od początku spotkania na boisku była widoczna przewaga zawodników gości którzy byli bardziej wyszkoleni technicznie oraz dużo szybsi od naszych zawodników, ale niema się co dziwić jak ponad połowa zawodników gości jest zawodowymi piłkarzami, a nasi zawodnicy grają amatorsko łącząc granie z codzienną pracą lub szkołą. Drużyna gości na prowadzenie wychodzi w 5 minucie po dobrej akcji i pewnym wykończeniu przez Łukasz Bałuszyńskiego. W 12 minucie ponownie Bałuszyński w sytuacji 100 % ale nasz bramkarz wychodzi z tego pojedynku góra broniąc strzał nogami. 19 minuta groźny strzał Marka Gładkowskiego przechodzi minimalnie obok słupka. W 20 minucie pierwsza dobra akcja Strażaka Albert Bujny, Adrian Kudełko piłka dochodzi do Wojciecha Turka ten mija jednego obrońce i w dobrej sytuacji strzela wprost w ręce bramkarza, i goście wychodzą z kontrą i Tomasz Kasprzyk podwyższa prowadzenie gości po dobrym rozegraniu kontra ataku. 23 minuta wspaniały uderzenie Alberta Bujnego z rzutu wolnego z 25 metrów bez szans do obrony dla bramkarza gości i drużyna Strażaka zdobywa kontaktowego gola. W 35 minucie kolejna bardzo dobra interwencja Jarosława Malcherka i kolejny wygrany pojedynek sam na sam z zawodnikiem gości. W ostatniej akcji pierwszej połowy bardzo dobre uderzenie Wojciecha Turka z rzutu wolnego z ponad 30 metrów ale bramkarz piłke zmierzająca w okienko wybija na rzut rożny. I pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gości 1:2. W 53 minucie Michał Stroka zostaje obdarzonym wspaniałym podanie na 15 metrze przez Tomasza Kasprzyka i oddaje bardzo mocny strzał piłka po rękach naszego bramkarza wpada do bramki i mamy 1:3. W 61 minucie Łukasz Bałuszyński po dobrze rozegranej akcji znajduję się w sytuacji sam na sam i podwyższa prowadzenie na 1:4. W 66 minucie dośrodkowanie z prawej strony w polu karnym do piłki dopada Marek Gładkowski i z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki i mamy 1:5. W 72 minucie drużyna Strażaka zmniejsza rozmiary porażka po dobrym wykończeniu akcji przez Szymona Tabackiego który w sytuacji sam na sam okazuje się lepszy od bramkarza gości. W 80 minucie Piotr Siwica dobrze dośrodkował w pole karny, tam do piłki doszedł Adrian Kudełko ale w doskonałej sytuacji do zdobycia bramki przegrywa pojedynek z Marcinem Musiołem. Dwie minuty później dobre wykonanie rzutu rożnego przez Szymona Tabackiego do piłki w polu karnym dopada Damian Stemplewski którego strzał z główki minimalnie przelatuje nad poprzeczką. W 83 minucie po raz kolejny Malcherek ratuje drużynę Strażaka broniąc nogami strzał Marka Gładkowskiego. I spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem gości 2:5, ale z przebiegu spotkania nasz zespół nie zasłużył aż na taką wysoką porażkę. Teraz naszych zawodników czekają dwa bardzo ciężkie mecze: wyjazd do Lędziny oraz u siebie mecz z liderem z Bełku.