Sponsorzy

Aktualności

Sprawiedliwy remis 0:0

• autor: selbi19, 2013-08-10 19:17

W pierwszym meczu w historii w Lidze Okręgowej drużyna Strażaka na własnym terenie remisuje bezbramkowo z Sokołem Wola

10 sierpnia o godzinie 17:00 następuje historyczny moment pierwszy mecz Strażaka w Lidze Okręgowej w historii klubu. Obie drużyny mecz rozpoczęli w bardzo dobrym tempie, w 4 minucie dogodna sytuacja Sokoła Adam Słomka po rzucie rożnym strzela z główki piłka minimalnie przelatuje obok bramki. Szybka odpowiedź Strażaka Wojciech Turek mknie na bramkę Wolan, i w polu karnym zostaje bardzo ostro potraktowany przez obrońcę, ale sędzia pokazuje grać dalej. Kolejna odpowiedź Sokoła, po strzale Dawida Nycza - Jarosław Malcherek broni strzał z najbliższej odległości, a dobitkę z linii bramkowej wybija Damian Stemplewski. I znowu odpowiedź gospodarzy Dawid Filipiak oddaje strzał z lewej strony pola karnego ale wprost w ręce bramkarza Dawida Budzicha. Po bardzo ciekawym początku obfitującym w dużo emocjonujących sytuacji, na boisko zrobiło się nudno, zawodnicy skupili się głównie na grze w środku polu. W 32 minucie po kolejnym rzucie rożnym zawodnika Sokoła trafia w poprzeczkę, dziesięć minut później kolejna dobra sytuacja młodziutkiego Dawida Filipiaka, ale ponownie bramkarz gości górą. W 44 minucie Malcherek łapie piłkę i bardzo szybko długim wykopem uruchamia Wojciech Turka, ale ten niestety po minięciu obrońcy oddaje strzał obok bramki. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Do drugiej części spotkanie obie drużyny wychodzą bez zmian, ale już nie mamy tak ciekawego początku jak w pierwszej części spotkania. Pierwsza ciekawa sytuacja następuje w 70 minucie ponownie Dawid Filipiak w doskonałej sytuacji próbuje lobować bramkarza ale niezbyt skutecznie. W 89 minucie Szymon Tabacki wykonuje rzut rożny, w polu karnym do piłki dochodzi Damian Stemplewski który z 3 metrów posyła piłkę nad bramką. W 90 minucie zawodnik gości Szymon Kula za niesportowe zachowanie (kopnięcie bez piłki Piotra Zaczka) zostaje ukarany czerwoną kartka, W 92 minucie Szymon Tabacki zostaje faulowany na linii pola karnego, za ten faul obrońca gości Adam Słomka zostaje ukarany drugą żółta kartkę i w konsekwencji musi opuścić boisko. Do wykonania rzutu wolnego podchodzi Albert Bujny, który oddaje doskonały strzał ale bramkarz gości odbija piłkę przed siebie, dobitkę zawodnika Strażaka ponownie broni bramkarz gości, a drugą dobitkę Strażaka trafia w poprzeczkę i piłka wychodzi poza boisko i sędzia odgwizduje koniec spotkania. W obu drużynach za najlepszych zawodników swoich drużyn można uznać bramkarzy, którzy zagrali bezbłędne spotkanie. Drużyna Strażaka już w środę zagra kolejne spotkanie na bardzo ciężkim terenie w Tychach z rezerwami I - ligowego GKS Tychy która pewnie zostanie wzmocniona zawodnikami z pierwszej kadry.