Podsumowanie udanego sezonu 2010/2011

• autor: robertg78, 2011-06-13 21:18

W niedzielę 12.06.2011 r. dobiegł końca sezon 2010/2011 w Katowickiej "A" Klasie. Dla Strażaka Mikołów był to bardzo udany sezon, gdyż zajęliśmy IV miejsce w lidze - najwyższe w 16-sto letniej historii klubu. Nie zapominajmy także , że doszliśmy do IV rundy Pucharu Polski (także najdalej w całej historii) pokonując min. zespoły IV-ligowe.

Pamiętajmy, że Strażak był beniaminkiem w tym roku i tu tym bardziej trzeba się cieszyć z tych wyników. Normalną rzeczą było to, iż "apetyt rósł w miarę jedzenia". Założenia po awansie były takie żeby się bezpiecznie utrzymać, po rundzie jesiennej założyliśmy sobie 6-miejsce , a skończyliśmy na 4, więc nie ma co narzekać.

W sezonie 2010/2011 na 22 mecze rozegrane , 11 było wygranych , padł 1 remis i 10 razy schodziliśmy z boiska pokonani. Strzeliliśmy 48 bramek, a straciliśmy 51, najwyższe zwycięstwo to "derbowe" spotkanie z Orłem Mokre 6:1, a najwyższa porażka to 7:1 na Rozwoju Katowice. Najlepszym zawodnikiem Strażaka został Michał Czyż, najskuteczniejszym zawodnikiem został Adrian Przybyła , który piłkę do siatki skierował 18 razy, a najlepszym podającym został Szymon Tabacki , gdzie asystował 17 razy. Cała trójka dostała puchary , które wręczał Prezes klubu Piotr Tabacki w imieniu całego zarządu. Przez cały sezon w drużynie panowała bardzo dobra atmosfera , a to przełożyło się na wyniki zespołu. Wiadomo , że były lepsze mecze i były też te gorsze ale to nie przeszkodziło naszej drużynie zdobyć 34 pkt i lepszym stosunkiem meczy bezpośrednich wyprzedzić rezerwy Aks-u. Na podsumowaniu sezonu podstawowi zawodnicy zadeklarowali dalszą chęć grania w Strażaku i postanowili walczyć o najwyższe cele w przyszłym sezonie. Zespół napewno trzeba wzmocnić 3-4 zawodnikami i wtedy będzie można optymistycznie patrzeć w przyszłość tego klubu. Wiadomo ,że tych wyników nie byłoby bez : przede wszystkim zawodników, prezesa - który nas nakręcał pozytywnie przez cały sezon, zarządu klubu i trenera.

Jeżeli ktoś czuje się na siłach i  chce spróbować sił w Strażaku to zapraszam na treningi, zaczynamy najprawdopodobniej 19 lipca, szczegóły będą podane na naszej stronce, ewentualnie można pisać , dzwonić do trenera - namiary są podane w kontaktach.

Ze sportowym pozdrowieniem !